Biologiczne Oczyszczalnie Ścieków RotoSET

Biologiczne Oczyszczalnie Ścieków RotoSET

Przydomowe oczyszczalnie RotoSET przeznaczone są do oczyszczania ścieków bytowych pochodzących z gospodarstw domowych bez dostępu do sieci kanalizacyjnej.

Bardzo wysoką skuteczność oczyszczania przy niespotykanej w innych technologiach wygodzie użytkowania uzyskano dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii obrotowych złóż biologicznych RBC. Technologia jest znana i ceniona na całym świecie od ponad 70-ciu lat, a dzięki zastosowaniu współczesnych materiałów można ją stosować także w przydomowych rozwiązaniach.

Cechą charakterystyczną jest nieskomplikowana konstrukcja oraz brak mechanicznego wtłaczania powietrza do zbiornika, dzięki czemu niechciane zapachy nie wydostają się poza zbiornik. Ruch obrotowy zapewnia niskoobrotowy, cichy i energooszczędny silnik z przekładnią, który poza tym, że charakteryzuje się długowiecznością, nie wymaga serwisowania. Ze względu na występujący w gospodarstwach domowych nierównomierny dopływ ścieków w urządzeniach serii RotoSET zastosowano system równoważenia przepływu FlowSET. Wykorzystuje on ruch wału i poprzez zainstalowane naczynia przelewowe dawkuje stałą ilość ścieków do strefy złoża, gwarantując ten sam czas oczyszczania przez bakterie tlenowe.Urządzenia zostały przebadane zgodnie z wymaganiami normy PN-EN:12566-3 oraz późniejszymi zmianami dzięki czemu produkt znakowany jest europejskim certyfikatem CE.

Zastosowania

  • Budownictwo jednorodzinne
  • Budownictwo wielorodzinne
  • Gospodarstwa rolne
  • Szkoły

Informacje techniczne

*Możliwe jest uzyskanie większego zagłębienia za pomocą dodatkowych nadstawek.

Zalety

Zbiornik GRP Bardzo mocne i trwałe monolityczne zbiorniki wykonane z GRP pozwalają zmniejszyć koszty instalacji oraz zminimalizować zajmowaną powierzchnię.

Brak odorów W urządzeniach nie wykorzystuje się mechanicznego wtłaczania powietrza do środowiska ściekowego, dzięki czemu rozwiązanie uznawane jest za bezzapachowe.

Oszczędność Oczyszczalnie RotoSET charakteryzuje prosta budowa bez urządzeń takich jak pompy, dmuchawy, dyfuzory, elektrozawory, czy skomplikowana automatyka sterująca.

Cicha praca Wolnoobrotowy silnik z przekładnią pracuje pod pokrywą praktycznie nie generując hałasu, brak zewnętrznych układów napowietrzających.

Niezawodność Niska energochłonność, brak konieczności stosowania biopreparatów, duży osadnik oraz prosta konstrukcja pozwalają zredukować koszty użytkowania do minimum.

Dawkowanie ścieków System FlowSET równoważy przepływ przez wszystkie komory gwarantując optymalny czas zatrzymania ścieków w każdej z nich.

Polski producent Wybierając urządzenia Bio-Set wybierasz spokój, chronisz środowisko, ale też przyczyniasz się do rozwoju polskich technologii.

Automatyzacja procesów Prawidłowe działanie nie wymaga dodawania biopreparatów, zaszczepiania osadem czynnym, po długich przerwach w dostawie scieków błona odbuduje się samoczynnie.

Dopuszczenia Urządzenia RotoSET zostały przetestowane zgodnie z normą PN-EN:12566-3+A2:2013, dzięki czemu uzyskały Europejski certyfikat CE. Zakład spełnia także wymagania ISO 9001:2015.

Multimedia

FACEBOOK