Osiedlowe oczyszczalnie ścieków RotoSET

Osiedlowe oczyszczalnie ścieków RotoSET

Osiedlowe oczyszczalnie RotoSET przeznaczone są dla obiektów nie posiadających dostępu do sieci kanalizacyjnej.

Dzięki zastosowaniu technologii obrotowych złóż biologicznych RBC uzyskano wysoką skuteczność oczyszczania przy niespotykanej w innych rozwiązaniach wygodzie użytkowania i bardzo niskich kosztach eksploatacji. Technologia jest znana i ceniona na całym świecie od ponad 70-ciu lat, a dzięki zastosowaniu współczesnych materiałów możemy ją stosować w kilkudziesięciu dostępnych typoszeregach i zastosowaniach aż do 800 mieszkańców w jednym zbiorniku.

Cechą oczyszczalni RotoSET jest nieskomplikowana konstrukcja oraz brak systemów mechanicznego wtłaczania powietrza do zbiornika, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko wydostania się nieprzyjemnych zapachów ze zbiornika. Ruch wału zapewnia niskoobrotowy, cichy, energooszczędny silnik z przekładnią charakteryzujący się długowiecznością.

Zastosowania

  • Domy jednorodzinne
  • Gospodarstwo rolne
  • Bloki mieszkalne
  • Zakłady pracy
  • Szkoły
  • Osiedla
  • Pensjonaty
  • Hotele

Informacje techniczne

Zalety

Zbiornik GRP Bardzo mocne i trwałe monolityczne zbiorniki wykonane z GRP pozwalają zmniejszyć koszty instalacji oraz zminimalizować zajmowaną powierzchnię.

Brak odorów W urządzeniach nie wykorzystuje się mechanicznego wtłaczania powietrza do środowiska ściekowego, dzięki czemu rozwiązanie uznawane jest za bezzapachowe.

Oszczędność Oczyszczalnie RotoSET charakteryzuje prosta budowa bez urządzeń takich jak pompy, dmuchawy, dyfuzory, elektrozawory, czy skomplikowana automatyka sterująca.

Cicha praca Wolnoobrotowy silnik z przekładnią pracuje pod pokrywą praktycznie nie generując hałasu, brak zewnętrznych układów napowietrzających.

Niezawodność Niska energochłonność, brak konieczności stosowania biopreparatów, duży osadnik oraz prosta konstrukcja pozwalają zredukować koszty użytkowania do minimum.

Dawkowanie ścieków System FlowSET równoważy przepływ przez wszystkie komory gwarantując optymalny czas zatrzymania ścieków w każdej z nich.

Polski producent Wybierając urządzenia Bio-Set wybierasz spokój, chronisz środowisko, ale też przyczyniasz się do rozwoju polskich technologii.

Automatyzacja procesów Prawidłowe działanie nie wymaga dodawania biopreparatów, zaszczepiania osadem czynnym, po długich przerwach w dostawie scieków błona odbuduje się samoczynnie.

Dopuszczenia Urządzenia RotoSET zostały przetestowane zgodnie z normą PN-EN:12566-3+A2:2013, dzięki czemu uzyskały Europejski certyfikat CE. Zakład spełnia także wymagania ISO 9001:2015.

Multimedia

img20220505_026
img20220505_025
FACEBOOK